0242 565 23 45 
 
mustafaugurozel@hotmail.com     
 
 
TEDAVİLER
   
 
   
ENDODONTİK TEDAVİLER (Kanal Tedavileri)

Endodontik tedaviyi anlatabilmemiz için öncelikle dişin yapısını inceleyecek olursak,

En dışta koruyucu olan mine tabakası
Minenin altında ise mineye göre biraz daha yumuşak olan bir yapı “dentin”
Ve en içeride ise pulpa dediğimiz bağ dokudan zengin damar ve sinirleri içeren kısım bulunmaktadır.Dişin içerisindeki pulpa dokusu herhangi bir nedenle(travma,diş çürükleri v.b) enfekte olduğunda sadece dolgu yapmak yeterli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda dişin içerisindeki enfekte pulpanın çıkarılıp yerine uygun materyallerle dolgu yapılması gerekmektedir. dişin ağızda kalmasını sağlayan bu tedavilere endodontik ya da kök kanal tedaviler diyoruz.

Copyright © 2013, Dt. Mustafa Uğur ÖZEL 
 
0242 565 23 45 
Adres :Telatiye Mahallesi Atatürk Caddesi Karaimamoğlu Apartmanı B Blok Kat:2 No:10 Konaklı-Alanya / ANTALYA  GSM: 0533 432 23 42       E-POSTA: mustafaugurozel@hotmail.com
Yasal Uyarı :Bu sitede yayınlanan resim, video, animasyon ve tasarımlar izinsiz kopyalanamaz ve başka bilgisayar ortamlarında kullanılamaz. Bu site Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) web sitesi etik kurallarına göre tasarlanmıştır. Site içerisindeki görsel örnekler ve anlatımlar derlemedir. Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.