0242 565 23 45 
 
mustafaugurozel@hotmail.com     
 
 
TEDAVİLER
   
 
   
BLEACHİNG (Beyazlatma Tedavisi)Dişlerde renklenme neden oluşur?

Çevresel faktörler: Fırçalama eksikliği, diyete bağlı kromojenler, diş yüzeyindeki bakteri plağı, dişin travmaya maruz kalması, çay-kahve-kırmızı şarap gibi renklendirici besinler.

Mesleki nedenler: Metalik tuzlara maruz kalmak.

Genetik faktörler: Genetik faktörlerden dolayı diş renginin koyu olması, çocukluk döneminde kullanılan antibiyotikler, amelogenezis imperfekta-dentinogenezis imperfekta-florozis gibi diş dokusu hastalıkları.

Önceki diş tedavileri: Kanal tedavileri ve amalgam dolgulara bağlı renkleşmeler.

Bleaching nasıl yapılır ?
Bu işlem özel olarak hazırlanmış bir jel preparatın dişler üzerine uygulanması ve özel ışık kaynaklarıyla reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olmaktadır. Ä°şlemin mekanizması oksidasyon-redüksiyon şeklindedir. Yani beyazlatma için kullanılan jel içerisinden çıkan oksijen ile diş üzerindeki renklenmeye neden olan maddeler moleküler düzeyde yer değiştirirerek beyazlatma sağlanır.Beyazlatma işlemi dişlerin hem yüzeyinden hem de iç kısmından yapılabilir.

Kron içi beyazlatma: Canlılığını yitirmiş dişlere uygulanır. Dişler daha öncesinde bir travmaya maruz kalmışsa veya kanal tedavisi sonrasında renkleşme meydana geldiyse dişlerin içine jel konulması yöntemiyle beyazlatma sağlanır.

Kron dışı beyazlatma: kliniğimizde özel beyazlatma preparatları kullanılarak uygulanır. 15 er dakikalık 3 seans uygulanarak istenilen renk elde edilir. Renk istenildiği kadar açılmaz ise hasta 1 hafta sonra tekrar çağrılır ve aynı işlem tekrar uygulanabilir.

Klinik beyazlatma işlemleri hastanın dişlerine özel bir plak hazırlanarak home bleach(ev tiipi beyazlatma) materyalleri ile evde desteklenebilir.

Copyright © 2013, Dt. Mustafa Uğur ÖZEL 
 
0242 565 23 45 
Adres :Telatiye Mahallesi Atatürk Caddesi Karaimamoğlu Apartmanı B Blok Kat:2 No:10 Konaklı-Alanya / ANTALYA  GSM: 0533 432 23 42       E-POSTA: mustafaugurozel@hotmail.com
Yasal Uyarı :Bu sitede yayınlanan resim, video, animasyon ve tasarımlar izinsiz kopyalanamaz ve başka bilgisayar ortamlarında kullanılamaz. Bu site Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) web sitesi etik kurallarına göre tasarlanmıştır. Site içerisindeki görsel örnekler ve anlatımlar derlemedir. Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.