0242 565 23 45 
 
mustafaugurozel@hotmail.com     
 
 
TEDAVİLER
   
 
   
ÇENE CERRAHİSİ VE 20 YAŞ DİŞLERİ

Çene cerrahisi günümüzde çokça başvurduğumuz bir diş hekimliği dalı olmakla beraber,sıklıkla kliniğimizde yapılan işlemlerden bazıları şunlardır:

Basit ve komplike çekimler,
Kist operasyonları,
Protezler yapılmadan önce yumuşak ve sert dokuların düzeltilmesi ve şekillendirilmesi,
İmplant cerrahisi,
20 yaş dişi çekimleri.


20 YAŞ DİŞİ PROBLEMLERİ20 yaş dişleri günümüzde yaş gözetmeksizin çoğu insanın kabusu olmaktadır. Yumuşak,pişirilmiş gıdalar sayesinde diğer çiğneyeci dişler yeterli gelmekte ve yüzyıllar süren bir döngü ile çeneler küçülmektedir. Bunun sonucunda ise 20 yaş dişlerine yer kalmamakta bazen de 20 yaş dişi hiç oluşmaktadır.20 yaş dişlerinin çekilmesi gereken durumlar ise şunlardır :

Perikoronitis adı verilen;sürmeye çalılan 20 yaş dişinin çevresindeki yumuşak doku iltihabı görülmesi
20 yaş dişinin sıkıştırması sonucu ön dişlerde görülen çapraşıklık.
Tam çıkamayan 20 yaş dişinin,önündeki diş ile arasında temizlenemeyen bir bölge oluşturması sonucu önündeki dişte çürüğe ve ağızda kokuya neden olması.
20 yaş dişi kaynaklı kistik oluşumların varlığı.

Copyright © 2013, Dt. Mustafa Uğur ÖZEL 
 
0242 565 23 45 
Adres :Telatiye Mahallesi Atatürk Caddesi Karaimamoğlu Apartmanı B Blok Kat:2 No:10 Konaklı-Alanya / ANTALYA  GSM: 0533 432 23 42       E-POSTA: mustafaugurozel@hotmail.com
Yasal Uyarı :Bu sitede yayınlanan resim, video, animasyon ve tasarımlar izinsiz kopyalanamaz ve başka bilgisayar ortamlarında kullanılamaz. Bu site Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) web sitesi etik kurallarına göre tasarlanmıştır. Site içerisindeki görsel örnekler ve anlatımlar derlemedir. Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.